Robotyka chirurgii otwiera nowy sposób leczenia raka płuc

Rak płuc zwykle nie dowiedzą sięRak płuc zwykle nie dowiedzą się

dopóki nie rozprzestrzeniły się i wywołały objawy, a wtedy często jest już za późno na leczenie. Nowotwory, które zostały wykryte, zanim rozprzestrzenią często wykrywane przypadkowo. Oto, co stało się z Julie filtrem.

Julie odwiedziła przychodnię w Everett, w stanie Waszyngton. we wrześniu ubiegłego roku niepowiązanych pytanie i rtg klatki piersiowej. Rozważając obrazu, lekarz zauważył plamę, prawie trzy czwarte cala średnicy, w dolnym płacie lewego płuca Julie. Wyciągnęła starą, 2009 rentgenowskiego z pliku Julie dla porównania, i tam było mniej, ale w tym samym miejscu. rośnie w płucach Julie, powoli i w milczeniu, co najmniej siedem lat,Rzadki nowotwór płuc.

Po kilku skanowanie i biopsję, Julie miała na imię brodawek:  złośliwy, wolno rosnąca forma nowotworu, który nie odnosi się do palenia. Ten nowotwór występuje częściej w innych częściach ciała, takich jak przewodzie pokarmowym. Tylko od 1 do 2 procent wszystkich raka płuc, карциноид.

„Byłem oszołomiony” – mówi Julie, która znajduje się w jej 60-tych. „Zawsze byłem zdrowy. Jestem wielkim piechur – chodziłam 5-6 km każdego dnia. Brakuje mi oddechu. Nie kaszlał. Nic. Nie było żadnych objawów”.

A pacjent i lekarz trochę wyjaśniaA pacjent i lekarz trochę wyjaśnia

Leczył się u niej nowotwór, powiedziano jej, wymaga lobektomii – usunięcie płata płuca, która zawiera raka. Julie został przekazany chirurg klatki piersiowej Louis , D. m. na medyczne grupy Providence Everett. „Jestem bardzo zdenerwowana” – mówi Julie, „bo nie bardzo dobrze radzę sobie z nieznanymi.”

W dodatku do wszystkich nieznanych otaczających sama operacja, Julia, nauczyciel pierwszej klasy w seattle, był zaniepokojony tym, jak długo będzie musiała być z dala od jej uczniów.

„Zapytałem doktora , to może poczekać do czerwca?’ Był tak cierpliwy i łaskawy” – mówi Julie. „On posadził mnie i powiedział:” będę traktować cię jak gdybyś był moim krewnym, a odpowiedzi nie ma. Ten guz był tam przez jakiś czas. To nie jest powszechne, ale rośnie. Musimy dbać o to'”.

Osiągnięcia w chirurgii klatki piersiowejOsiągnięcia w chirurgii klatki piersiowej

Dr  wyjaśnił, że mógł jej zaoferować nowy rodzaj interwencji chirurgicznej, by zminimalizować jej czas odnowienia i pomóc jej wrócić do klasy jak najszybciej. Dopiero niedawno dołączył do Opatrzności, aby pomóc uruchomić nowy program karmienia robotyka chirurgii w regionalnym centrum medycznym Providence Everett, szkolnictwo centrum pomocy znajduje się 20 km na północ od Seattle.

W szpitalu jest używany system da Vinci XI robotów chirurgii, ginekologii, urologii i chirurgii ogólnej w ciągu pewnego czasu; thoracic operacja jest jednym z najnowszych aplikacji dla technologii.Trzy opcje

Dr  określonymi opcje Julie:Tradycyjna otwarta lobektomii wymaga dużego nacięcia i rozprzestrzenia się w żebra, aby dostać się do płuc. Podczas gdy około 70% thoracic chirurdzy w USA do tej pory otwartej operaci, mówi dr, tradycyjne podejście spada w niełaskę, gdy małoinwazyjnych technik nie jest rozwiązaniem.

Wideo– chirurgii klatki piersiowej, lub kadzie, obejmuje pracę poprzez małe nacięcia między żebrami, za pomocą kamery wewnętrzne do oglądania w chirurgicznie dziedzinie. Mniej inwazyjne technologie odzyskiwania łatwiej i szybciej.

Robotyka chirurgii, nowe ulepszenia, łączy w sobie zalety małe nacięcia sterowana dokładnością lepszą widoczność i poprawić sprawność. Wczesne badania sugerują, że roboty operacja może doprowadzić do mniej bólu i szybciej wrócić do normalnej aktywności, niż otwarta operacja lub ZBIORNIKACH. Obecnie mniej niż 5 procent chirurgii klatki piersiowej w USA zrobili robota, mówi dr Альбертон, ale to więcej chirurgów przygotowania i zalety stają się widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *