Rak żołądka, który teraz jest związana z produktów mięsnych, alkoholu i otyłośc

Alkohol, mięso przetworzone i otyłości już od dawna są związane z różnymi rodzajami raka

Alkohol, mięso przetworzone i otyłości już od dawna są związane z różnymi rodzajami raka

mug of beer

Ale teraz, po raz pierwszy, wszyscy byli zaangażowani w raka żołądka. Отwiadomość dla amerykanów, którzy ciężej, niż kiedykolwiek, i lubią je mięso i piwo.

Amerykański Instytut badań nad rakiem (strona aicr) sprawiło, że rak żołądka połączenia po zapoznaniu się badania na całym świecie. Ponad 26 000 amerykanów każdego roku diagnozują z nowotworem żołądka i ponad 10 000 umierają od niego, według amerykańskiego towarzystwa zwalczania raka.

„Ten raport jest wezwaniem do działania,” powiedziała Alicja Bender, g,  i kierownik programu zasilania na stronę aicr. „Otyłość jest związana z 11 rodzajów raka i chcemy, aby amerykanie wiedzieli, są kroki, które każdy może wziąć w profilaktyce chorób nowotworowych i poprawa stanu zdrowia, jak jedzą więcej warzyw, fasoli, owoców i innych pokarmów roślinnych wraz z ściskając w kilku kroków każdego dnia.”

Główne wyniki badaniaGłówne wyniki badania

W ACIR, który koncentruje swoje badania na temat związku diety i raka, wymyślili swoje wnioski po przeanalizowaniu 89 badań, obejmujących 17,5 mln dorosłych i 77 000 przypadków raka żołądka. Instytut stwierdził, że prawie 4000 przypadków raka żołądka w USA można zapobiec, jeśli człowiek:Spożywać nie więcej niż trzech porcji napojów alkoholowych w dzień .Nie jedz poprawione mięso, takie jak boczek i hot-dogi.Utrzymywać zdrowego ciężar.

Wielu amerykanów są dalekie od przestrzegania tych zasad. Spożycie wołowiny spadło trochę, według danych Ministerstwa rolnictwa USA, otyłość jest epidemią w stanach ZJEDNOCZONYCH o ponad jedną trzecią, lub 78,6 miliona amerykanów cierpi na otyłość, według centrum kontroli i prewencji chorób.

Spożycie alkoholu powoduje również niepokój. Jeden z sześciu dorosłych do porządku pić około cztery razy w miesiącu, zużywając ośmiu picie w salonie, CDC mówi. Oznaki i objawy raka żołądka

American cancer Society twierdzi, że niektóre typowe oznaki i objawy raka żołądka: Apetyt Utrata wagi bez diety Ból w brzuchu lub brzuch .Dyskomfort w jamie brzusznej, zwykle powyżej pępka .Uczucie wzdęcia w górnej części brzucha po spożyciu niewielkiej ilości pokarmu.Zgaga lub niestrawność,Nudności,Wymioty z krwią lub bez,Obrzęk lub gromadzenie się płynu w jamie brzusznej.

Niski poziom limfocytów krwi lub niedokrwistośćNiski poziom limfocytów krwi lub niedokrwistość

Wirus żołądka lub wrzód może również powodować te objawy. Jeśli utrzymują się, skontaktować się z lekarzem.Porady, aby ograniczyć ryzyko raka

Jeśli chcesz, aby zmniejszyć swoje ryzyko raka, amerykański Towarzystwo zwalczania raka oferuje te wytyczne:Pić nie więcej niż jednej szklanki dziennie, jeśli jesteś kobietą, i nie więcej niż dwóch, jeśli jesteś mężczyzną.

Limit ile przetworzonego mięsa i czerwonego mięsa jesz. To obejmuje wielu z naszych ulubionych: boczek, kiełbasa, szynka, parówki, pepperoni, salami, , Bolonia, konserwy i przysmaki/wędliny. Ta strona aicr mówi, że ma 1.8 uncji mięsa przetworzonego – odpowiednik hot-dog-każdego dnia zwiększa ryzyko raka żołądka o 18 procent.

Być fizycznie aktywnym i zmniejszyć ilość czasu, który spędzasz na siedząco. Po schodach zamiast windy. Spacer zamiast jazdy, gdy jest to możliwe. Dołącz do drużyny sportowej.

Jeśli masz pytania dotyczące stylu życia lub diety, skonsultować się z lekarzem. Możesz znaleźć dostawcy zarządzania.Kategorie: profilaktyki, dla zdrowia, odnowy biologicznej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *